Centrum Tutorów WBiOŚ

30.11.2017

Od roku akademickiego 2017/2018 na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska swoją działalność rozpoczyna Centrum Tutorów, które stawia sobie za cel wprowadzenie i rozwój spersonalizowanego kształcenia na Wydziale.

Trwa otwarta rekrutacja – zapraszamy studentów wszystkich kierunków Wydziału (po pierwszym roku studiów I stopnia). Jeżeli odczuwacie Państwo potrzebę rozwoju i szukacie mistrza, który może Wam w tym pomóc (albo macie już jakąś upatrzoną osobę) – tutoring jest najlepszą możliwą drogą.

Czym właściwie jest tutoring i czemu może służyć? Oto kilka podpowiedzi:

• indywidualny rozwój studenta pod opieką nauczyciela akademickiego
  • powiązanie z programem kształcenia albo zupełnie nowa ścieżka rozwoju
  • realizacja własnych naukowych zainteresowań
  • wsparcie tutora przy planowaniu i realizacji własnych pomysłów i projektów naukowych, społecznych, artystycznych itd.
  • możliwość szerszego dostępu do narzędzi badawczych
  • szansa na wejście w spersonalizowaną relację z tutorem – otwarcie na dalszą współpracę badawczą (studia drugiego stopnia, studia doktoranckie)
  • wsparcie w przygotowaniu publikacji, wystąpień i projektów grantowych (w tym Diamentowy Grant)
  • większa efektywność w zdobywaniu stypendiów
  • możliwość zdobycia dodatkowych kompetencji i referencji

Uwaga – pierwsza współpraca tutorska została już zawiązana, między studentką 3. roku biologii a Katedrą Genetyki – to oznacza, że zostało już tylko 14 miejsc tutorskich do rozdysponowania w tym semestrze.

Zapraszamy do kontaktu bezpośredniego w dziekanacie (poniedziałek i czwartek) albo przez e-mail tutor@us.edu.pl. Informacje na temat tutoringu na Uniwersytecie Śląskim znaleźć też można na stronie tutor.us.edu.pl.

Centrum Tutorów
dr Ryszard Knapek