Podpisanie umowy o współpracę

09.05.2018

Dnia 23 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 13 im. Alfreda Szklarskiego w Rudzie Sląskiej odbyło się podpisanie Umowy o Współpracy pomiędzy szkołą, a Uniwersytetem Śląskim w Katowicach. Uroczystego podpisania dokumentu dokonali:
- z ramienia szkoły mgr inż. Jolanta Sroka - Dyrektor SP 13;
- z ramienia Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Piotr Świątek - Prodziekan ds. nauki i współpracy z zagranicą Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska.

Uczelnię reprezentowali również:
- mgr Dorian Zakrzewski - inicjator i koordynator podpisanego porozumienia ze strony Uniwersytetu Śląskiego,
- dr Mariusz Kanturski i dr inż. Marcin Walczak - reprezentanci Katedry Zoologii Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, którzy poprowadzili warsztaty pt. "O owadach w owadzim otoczeniu", w czasie których uczniowie mogli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat owadów oraz zobaczyć żywe egzemplarze straszyków i gabloty z kolekcjami entomologicznymi.

W czasie podpisania obecna również była przedstawicielka władz miasta - mgr inż. Sabina Szczepanik-Tofil z Wydziału Ochrony Środowiska i Górnictwa Urzędu Miasta Ruda Śląska.

Podpisane porozumienie ma na celu m.in. rozwinąć współpracę szkoły z naszą uczelnią oraz umożliwić realizację wspólnych projektów dydaktyczno-naukowych. Umowa jest dedykowana w szczególności Wydziałowi Biologii i Ochrony Środowiska UŚ.