Program Sieci Speakerów Klimatycznych

12.04.2018

Climate Reality Project we współpracy ze stowarzyszeniem BoMiasto gorąco zapraszają do Programu Sieci Speakerów Klimatycznych Katowice 2018.

Sieć Speakerów Klimatycznych Katowice 2018 to kompleksowy program wsparcia i doradztwa dla wybranych działaczy społecznych na Górnym Śląsku, oparty o narzędzia i rozwiązania projektu Climate Reality. Chcemy wzmocnić pozycję lokalnych działaczy tak, by stali się lokalnymi liderami, wesprzeć debatę o klimacie w Polsce oraz stworzyć platformę do rozmowy o własnych rozwiązaniach dla Śląska.

Poszukujemy osób posiadających wiedzę i doświadczenie, które mogłyby wyjść poza swoje konwencjonalne role i stać się wpływowym motorem zmian w obszarze "największego wyzwania, przed którym staje nasza cywilizacja" - jak mówi nasz przewodniczący i były wiceprezydent USA Al Gore.

Jakie są z tego korzyści?

Sieć Speakerów Klimatycznych Katowice 2018…

• połączy Cię z innymi lokalnymi działaczami społecznymi, którzy chcą dokonać zmian na Śląsku, by wspólnie korzystać z najnowszych osiągnięć i wymieniać się spostrzeżeniami na temat problemów środowiskowych w regionie
  • zaoferuje Ci zarówno wirtualne, jak i osobiste możliwości kontaktu z doświadczonymi Liderami Klimatycznymi z całej Europy.
  • zaoferuje Ci pełne wsparcie i opiekę w podejmowaniu działań na Śląsku
  • będziesz mógł poznać najlepsze praktyki działań klimatycznych oraz współtworzyć rozwiązania i pomysły na Śląsk
  • otrzymasz informacje o rozwoju polityki ochrony środowiska w regionie
  • otrzymasz szansę współtworzenia zielonej wizji dla Katowic
  • otrzymasz szansę współtworzenia działań wokół COP24

Wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w Europejskiej Szkole Korporacji Przywództwa w zakresie Klimatu zorganizowanej pod koniec czerwca w Berlinie.

Z przyjemnością informujemy, że otwieramy rejestrację dla Sieci Speakerów Klimatycznych Katowice 2018*.

Jeśli jesteś zainteresowany/a, wypełnij ten formularz.

* udział w programie jest bezpłatny i możliwa jest rejestracja w oddzielnych modułach programu.

Jeśli chcesz dołączyć do nas w tej podróży, z radością powitamy Cię już 27 kwietnia, w dniu szkoleniowym Sieci Speakerów Klimatycznych.

Językiem roboczym jest angielski.

Poniżej podajemy program szkolenia, które odbędzie się w Katowicach w Parku Naukowo-Technologicznym Euro-Centrum.

Climate Speakers Network in-person training day – April 27

Registration (8:15 – 8:30)

Inspiration

• Ethan Spaner (Climate Reality, International Director – global outlook)