Terenowa Stacja Badawcza WBiOŚ

16.10.2017

kamień informacyjny przed Stacją w Jaworznie

Wydział Biologii i Ochrony Środowiska wzbogacił się o Terenową Stację Badawczą BIOGEO w Jaworznie.

W środę 11 października 2017 roku na terenie Ośrodka Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie rozpoczęła działalność Terenowa Stacja Badawcza BIOGEO. Jednostka powstała z inicjatywy WBIOŚ w wyniku współpracy z władzami Jaworzna.

Stacja BIOGEO pozwoli na rozszerzenie możliwości realizacji badań naukowych i kształcenia studentów m.in. w zakresie:
   ♦ biologii,
   ♦ ekologii i fenologii gatunków roślin, w tym ich adaptacji do zmian klimatu,
   ♦ wzmacniania lokalnej różnorodności biologicznej oraz górnictwa.

Stacja BIOGEO to również szansa powiększenia zaplecza badawczego wydziału m.in. o szklarnie, poletka doświadczalne i komory hodowlane.

W uroczystym podpisaniu umowy dotyczącej udostępnienia Terenowej Stacji Badawczej BIOGEO dla UŚ, uczestniczyli prorektor ds. współpracy międzynarodowej i krajowej dr hab. Tomasz Pietrzykowski, prof. UŚ oraz prezydent Jaworzna Paweł Silbert.

galeria zdjęć z przebiegu uroczystości