Współpraca z Gminą Tarnowskie Góry

07.06.2017

We wtorek 6 czerwca 2017 roku w rektoracie naszej uczelni zostało podpisane porozumienie z Gminą Tarnowskie Góry.

Współpracę zainicjowały Wydział Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydział Nauk o Ziemi, jej przedmiotem będzie wspólne prowadzenie prac naukowo-badawczych, w tym badań i analiz w zakresie oceny stanu środowiska przyrodniczego i jego ochrony na terenie Tarnowskich Gór oraz propagowanie idei zrównoważonego rozwoju rozumianego jako dążenie do osiągnięcia równowagi pomiędzy rozwojem społecznym i gospodarczym oraz kulturą, tradycją i ochroną zasobów naturalnych Ziemi.

Z ramienia naszego wydziału w spotkaniu udział wzięli: prodziekan prof. dr hab. Piotr Świątek, dr hab. Adam Rostański i dr Monika Jędrzejczyk-Korycińska

więcej na stronie UŚ

relacja fotograficzna z wydarzenia