Broker Innowacji reprezentuje pracowników naukowych w kontaktach z partnerami biznesowymi spoza Uczelni.
Broker pomaga w pozyskiwaniu środków finansowych, realizuje działania zmierzające do udzielenia licencji oraz wspiera w tworzeniu nowych firm. Jako pośrednik występujący w imieniu naukowca, ma za zadanie przejąć obowiązki wynikające z pozyskania inwestora lub klienta zainteresowanego zakupem technologii bądź patentu.
Zakres działalności Brokera Innowacji
Korzyści dla pracowników naukowych i zespołów badawczych
Działania Brokera ukierunkowano tak, aby przynosiły jak największe korzyści pracownikom naukowym Wydziału i zespołom realizującym projekty badawcze. Zakres działania i kompetencje Brokera pozwalają na zoptymalizowanie działań związanych z rozwojem projektów naukowo-badawczych. Dzieje się tak dzięki wykorzystaniu kompetencji, wiedzy i kontaktów Brokera.
Optymalizacja procesu pozyskiwania partnerów z gospodarki
Praca brokera ułatwia znalezienie partnerów przemysłowych zainteresowanych realizacją projektów badawczych i wdrożeniowych. W zadaniach stawianych przed Brokerem zawiera się udostępnienie kontaktów i nawiązanie relacji z partnerami – zarówno wskazywanymi przez członków zespołów jak i znanych Brokerowi.
Zmniejszenie obciążenia zespołów pracami nie związanymi z nauką
Zadania wykonywane przez Brokera pozwalają na skrócenie czasu potrzebnego na identyfikację i skomunikowanie partnerów. Oznacza to także zmniejszenie nakładu pracy naukowców związanej ze współpracą z partnerami biznesowymi.
Współpraca dla zwiększenia szans uruchomienia projektu
Dzięki znajomości źródeł finansowania, zasad aplikowania po środki i możliwości pozyskania partnerów przemysłowych, zaangażowanie Brokera podnosi szanse pozyskania środków na rozwój projektów naukowych i finansowanie zespołów badawczych.
Zapraszam do współpracy:
Mariusz Piasecki
tel. 698 920 671
poczta: mariusz.piasecki@ctet.pl