4. Biennale Fotograficznego Uniwersytetu Śląskiego

4 Biennale Fotograficzne UŚ - logo7 grudnia 2012 r. w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbyło się uroczyste otwarcie wystawy 4. Biennale Fotograficznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach „Nauka – świat wokół nas”. Wystawa, którą będzie można zobaczyć w holu Biblioteki Śląskiej (Katowice, pl. Rady Europy 1) od 8 grudnia 2012 do 3 stycznia 2013 roku, jest prezentacją prac wyłonionych w konkursie fotograficznym w ramach projektu „Nauka w obiektywie”.
Wybrane prace nawiązują do 29 projektów badawczych reprezentujących 13 ośrodków naukowych w Polsce, w tym także Uniwersytet Śląski. Z naszego Wydziału zostało zaprezentowanych aż 10 projektów.

Po zakończeniu ekspozycji w Bibliotece Śląskiej wystawa zostanie zaprezentowana podczas Nocy Biologów na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska UŚ, a następnie w Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach.

Koordynatorem projektu „Nauka w obiektywie” jest Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiska UŚ.

Prace nagrodzone nagrodami Rektora Uniwersytetu Śląskiego

Nagroda Główna

nagroda główna 4. Biennale Fotograficznego

Krzysztof Ulaczyk, Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Warszawskiego,