Noc Biologów 2019

VIII Ogólnopolska Noc Biologów

11 stycznia 2019 roku Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego serdecznie zaprasza na VIII edycję ogólnopolskiego wydarzeniaNoc Biologów 2019, które w tym roku będzie odbywało sią pod hasłem „Żywa energia”.

Honorowym patronatem wydarzenie objął
Dyrektor Generalny 3. Śląskiego Festiwalu Nauki,
prof. dr hab. Ryszard Koziołek, prorektor ds. kształcenia i studentów.

Noc Biologów jest niepowtarzalną okazją do zapoznania się z pracownikami Wydziału, laboratoriami i ich wyposażeniem, a także z tematyką i wynikami prowadzonych na Wydziale badań naukowych. Program wzbogacony jest o interesujące zajęcia przygotowane przez naszych Partnerów. Oferujemy szeroką gamę aktywności dla wszystkich Zainteresowanych w każdym wieku, od wykładów poprzez laboratoria, warsztaty, pokazy, wystawy po konkursy i quizy.

Nadchodząca edycja będzie wyjątkowa, ponieważ otwiera edukacyjny weekend w Katowicach połączony ze Śląskim Festiwalem Nauki.

Przyjdź i zobacz jak wygląda życie naukowca!

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem zajęć Nocy Biologów, przygotowanych przez pracowników i studentów naszego Wydziału oraz Partnerów wydarzenia:

program - harmonogram

Jest on opublikowany również na profilu naszego Wydziału na ogólnopolskiej stronie Nocy Biologów.

Tradycyjnie, rezerwacja miejsc na zajęcia odbywa się za pośrednictwem ogólnopolskiej strony Nocy Biologów (na profilu Wydziału)

Dziękujemy za zainteresowanie.

Pozostały jeszcze pojedyncze miejsca na wybrane zajęcia.
Zachęcamy do uczestnictwa w zajęciach nie wymagających rezerwacji miejsc.

Uwaga! Uzupełnienia programu:
Specjalnie dla uczestników Nocy Biologów na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego wykład poprowadzi dr Tomasz Rożek — znany popularyzator nauki. Z wykształcenia fizyk, z zawodu dziennikarz naukowy, autor kilku książek popularnonaukowych. Jest autorem oraz prowadzącym program "Sonda2" w TVP2. Współpracuje z magazynem "Focus" i kieruje działem naukowym tygodnika "Gość Niedzielny". Współpracował z "Wiedzą i Życiem", "National Geographic", "Gazetą Wyborczą", "Rzeczpospolitą".

Ponadto oferta edukacyjna Nocy Biologów uzupełniona została o nowe atrakcyjne wykłady i wystawę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na laboratorium „Zobaczyć elektrownię komórki roślinnej”.

Serdecznie zapraszamy!

Wydziałowy Koordynator
Nocy Biologów 2019

NOC BIOLOGÓW 2019
pod hasłem
Żywa energia – Biologia dla zdrowia

strona ogólnopolska Nocy Biologów

Koordynator na naszym Wydziale
dr Teresa Nowak 
(Katedra Botaniki i Ochrony Przyrody)

Komitet Organizacyjny, koordynatorzy z Katedr

kontakt: nocbiologow@us.edu.pl

PROGRAM szczegółowy

PARTNERZY i SPONSORZY
Noc Biologów 2019, partnerzy i sponsorzy