XVII Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego

06.06.2018

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w XVII Międzynarodowej Konferencji Polskiego Towarzystwa Magnezologicznego im. Prof. Juliana Aleksandrowicza, II Sympozjum Polsko-Niemieckim, „Rola magnezu i innych biopierwiastków w różnych dziedzinach życia i nauki”, które odbędą się w dniach 13-15 września 2018 (czwartek – sobota) w Warszawie.

Konferencja ta ma już blisko 30-letnią tradycję. W tym roku jest ona współorganizowana przez Polskie Towarzystwo Magnezologiczne, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Tematem tegorocznej konferencji jest rola magnezu i innych biopierwiastków w różnych dziedzinach: medycynie, weterynarii, farmakologii, nauce o żywności, ekologii, rolnictwie, innych naukach o życiu i środowisku.

Nieprzypadkowo konferencja odbędzie się w Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW, miejscu, gdzie interdyscyplinarne badania i nowe technologie spotykają się z biznesem. Celem konferencji jest bowiem umożliwienie spotkania osobom zainteresowanym rolą biopierwiastków w różnych dziedzinach życia, naukowcom prowadzącym badania o tej tematyce przy użyciu różnych metod, przedstawicielom biznesu związanego z biopierwiastkami. Dzięki temu konferencja ma charakter interdyscyplinarny i jest doskonałą okazją do nawiązania współpracy.

Więcej informacji na temat konferencji mogą państwo znaleźć na stronie Internetowej oraz na plakacie.