Warsztaty dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego...

31.01.2013 - 01.02.2013

W dniach 31 stycznia i 1 lutego 2013 r. w Katedrze Genetyki odbyły się warsztaty dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Katowicach nt. GMO – czy jest się czego bać? prowadzone przez dr Agatę Daszkowską-Golec i mgr Michała Słotę.
W warsztatach łącznie wzięło udział 45 uczniów pod opieką nauczyciela pani dr Danuty Nabiałkowskiej. Uczniowie podzieleni na grupy najpierw wzięli udział w krótkim wykładzie i dyskusji mających na celu zaznajomienie młodzieży z tematyką warsztatów. Następnie pod czujnym okiem prowadzącego część praktyczną warsztatów uczniowie mieli okazję samodzielnie przygotować mieszaninę reakcyjną PCR oraz przeprowadzić elektroforezę agarozową celem identyfikacji GMO w żywności.